Przedsiębiorstwo EMKA specjalizuje się w remontach kominów i wysokich budowli przemysłowych. Pracujemy na najwyższych w Polsce konstrukcjach przy wielkich elektrowniach oraz na dużo niższych kominach fabryk.

Kominy to konstrukcje wyjątkowo narażone na uszkodzenia, a ich naprawy należą do najtrudniejszych przedsięwzięć inżynieryjnych. Dlatego nadzór techniczny nad tymi budowlami oraz remonty kominów wymagają ogromnej wiedzy specjalistycznej i dużego doświadczenia. Nasza firma realizuje remonty kominów od ponad 20 lat i jest w stanie sprostać najpoważniejszym wyzwaniom technicznym.

Badania eksperckie poprzedzające remonty kominów

 

Wszelkie prace przy remontach kominów poprzedzają badania techniczne. Dla inwestora przygotowujemy projekty inżynierskie i plany robót. Każdy krok konsultujemy ze zleceniodawcą, aby prace remontowe w jak najmniejszym stopniu kolidowały z normalną działalnością firmy. Roboty prowadzimy z wykorzystaniem wyciągarek lub dźwigów o dużych zasięgach, stawiamy wysokie rusztowania albo wykorzystujemy umiejętności pracy na wysokościach naszych specjalistów.

W ramach remontów kominów wykonujemy m.in.:

  • prace antykorozyjne i malowanie,
  • rekonstrukcje uszkodzonych elementów,
  • montaże i demontaże konstrukcji stalowych w miejscach trudno dostępnych,
  • zakładanie wykładzin chemoodpornych,
  • korekty naciągu i wymiana lin odciągowych,
  • prace termoizolacyjne.

Rozwiązujemy najpoważniejsze problemy inżynierskie, a jeśli zachodzi taka konieczność, doradzamy i prowadzimy rozbiórki kominów. Szerokie spektrum dostępnych możliwości chętnie przedstawią Państwu nasi specjaliści, zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy także do zapoznania się z przykładami naszych realizacji.