Kominy żelbetowe

Kominy żelbetowe są stosunkowo powszechnie stosowane w branży energetycznej do odprowadzania spalin. Ich obudowa wykonywana jest z żelbetu, który nie tylko chroni wnętrze konstrukcji przed możliwymi uszkodzeniami z zewnątrz, lecz także nadają całości odpowiedniej stabilności. Dzięki temu należą one do najwyższych konstrukcji przemysłowych, często osiągając nawet 300 m wysokości.

 

Żelbetowa obudowa pozwala przy tym na stosowanie w nich różnych rozwiązań technologicznych, dlatego spotyka się kominy jedno- i wieloprzewodowe, jedno- i wielowarstwowe. Każdy z nich stawia przed projektantami i konstruktorami inne wyzwania, które trzeba wziąć pod uwagę przy realizacji projektu. Z drugiej strony możliwe jest dokładne dopasowanie parametrów budowli pod wymagania konkretnego zakładu – od wielkości, przez wysokość, rodzaj zastosowanej instalacji po wyposażenie dodatkowe.

Rozbiórka kominów żelbetowych

Żelbet jest materiałem, który jest powszechnie stosowany w budownictwie, cenionym za wytrzymałość, odporność i możliwości konstrukcyjne. Dzięki temu kominy przemysłowe wykorzystujące żelbet są cenione przez przedsiębiorstwa m.in. z branży energetycznej.

Ze względu na specyfikę tego materiału oraz możliwych wysokości konstrukcji, rozbiórki kominów wymagają wiedzy i doświadczenia pozwalających na bezpieczne przeprowadzenie wszelkich prac.

 

Świadczymy usługi wyburzeniowe kominów zgodnie w sposób profesjonalny i w pełni bezpieczny dla pozostałych budynków znajdujących się na terenie. Zajmujemy się nie tylko kominami żelbetowymi ale również kominami stalowymi oraz kominami ceramicznymi.

Budowa kominów z żelbetu

Zajmujemy się budową kominów z żelbetu. Dzięki zespołowi profesjonalistów mających duże doświadczenie w zakresie tej technologii oferujemy naszym klientom wysoką jakość usług i gwarancję realizacji inwestycji zgodnie z wszelkimi normami i zasadami bezpieczeństwa.

Wyróżnienia, certyfikaty i nagrody