Przeglądy techniczne i ekspertyzy kominów w obiektach przemysłowych to konieczność. Takie są wymogi prawa budowlanego i Polskich Norm, ale należy też tego dopilnować ze względu na dbałość o interesy firmy i o bezpieczeństwo ogólne.

Przez kominy przechodzą niebezpieczne substancje lotne powstające w procesach produkcji. Jeszcze do niedawna obowiązywała zasada, że im ich więcej i im bardziej są niebezpieczne, tym wyższy należy postawić komin. W efekcie wyrosły konstrukcje bardzo narażone na działanie niszczących substancji od wewnątrz oraz niebezpiecznych czynników atmosferycznych od zewnątrz.

Ta sytuacja wymaga szczególnej odpowiedzialności od właścicieli i precyzyjnego ustalenia, kiedy niezbędne jest wykonanie konserwacji lub remontu komina . Koniecznością są również regularne oceny stanu technicznego, wykonywanie przeglądów i ekspertyz kominów.

Akademicki poziom ekspertów

 

Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego EMKA ma duże doświadczenie w sporządzaniu ekspertyz kominów w dużych oraz mniejszych obiektach przemysłowych. Nasi specjaliści przygotowali już wiele opracowań, opinii budowlanych i ocen stanu technicznego takich wysokich konstrukcji.

Posiadamy wykwalifikowany zespół inżynierów, ale w razie potrzeby do współpracy często zapraszamy również przedstawicieli środowiska naukowego z Politechniki Krakowskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej. Sami także czynnie uczestniczymy w życiu naukowym tych uczelni.

Przygotowywane ekspertyzy kominów uzupełniamy technicznymi planami konserwacji lub projektami napraw. W krytycznych sytuacjach orzekamy o konieczności rozbiórki kominów .

Usługa ekspercka jest niezbędnym wstępem do podjęcia dalszych koniecznych prac, które także może wykonać nasze przedsiębiorstwo. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Świadczymy usługi w zakresie sporządzania ekspertyz kominów na terenie całej Polski.