Kominy ceramiczne

Kominy ceramiczne to najstarszy sposób na odprowadzanie gazów poprodukcyjnych i spalin z zakładów przemysłowych. Współczesne w tej technologii stosuje się specjalistyczne cegły kwasoodporne, które pozwalają na budowę znacznie wytrzymalszych kominów. Technologia ta, przy odpowiedniej konserwacji komina, doskonale spełnia swoje zadanie w przypadku wielu branż.

Nadzór i przeglądy kominów ceramicznych

Zajmujemy się nadzorem i przeglądami kominów ceramicznychkominów stalowych i kominów żelbetowych na zlecenie naszych klientów. Świadczymy przy tym usługi ekspertyzy kominów na zlecenie naszych klientów. Pozwala to na utrzymanie aktualnej i rzetelnej dokumentacji, w której zawiera się stan pracujących kominów i w razie potrzeby wykazanie nieprawidłowości w ich działaniu, które należy usunąć.

Konserwacja kominów ceramicznych

Do prawidłowego działania kominów, których głównym budulcem są ceramiczne cegły, niezbędna jest ich regularna konserwacja. Pozwala to na zachowanie optymalnego przepływu oraz pozwoli uniknąć częstych remontów komina. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zabytkowych instalacji, które z czasem ulegają degradacji, które wpływa na drożność przewodu kominowego. Nasza firma zajmuje się konserwacją kominów ceramicznych, która ma na celu utrzymać te konstrukcje w pełnej sprawności.

Wyróżnienia, certyfikaty i nagrody