O nas

Firma P.B.P. EMKA Sp. z o.o. sp.k. rozpoczęła swoją działalność w roku 1997 i od jej początku wyspecjalizowała się w tematyce inżynierskich obiektów wysokich – głównie kominów przemysłowych i obiektów wieżowych.

Swoje projekty realizujemy zarówno dla firm dominujących w branży energetycznej, przemysłowej i chemicznej (ArcelorMittal, PKN ORLEN, Grupa LOTOS, Pilkington, Isover Saint Gobain, Pfeifer&Langen, EDF, GDF SUEZ, DALKIA, VEOLIA, PGE, ENEA, PGNiG) jak i dla mniejszych elektrociepłowni i zakładów. Do realizacji podjętych zadań, niezależnie od ich wielkości i stopnia trudności, podchodzimy z takim samym zaangażowaniem i  profesjonalizmem. Specjalizujemy się w kominach stalowychkominach ceramicznych oraz kominach żelbetowych.

Jako jedna z nielicznych firm w branży jesteśmy w stanie wykonać każde zadanie kompleksowo, począwszy od koncepcji i ekspertyz stanu technicznego poprzez optymalny dobór rozwiązań projektowych, aż po wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych modernizacji czy remontów komina.

Systematycznie poszerzana oferta, właściwa ekonomika rozwiązań oraz stałe dążenie do podnoszenia jakości pozwala nam na zdobywanie nowych segmentów rynku. Dzięki posiadanemu doświadczeniu oraz wdrożeniu najnowocześniejszych technologii awansowaliśmy do grona czołowych firm w branży.

Wieloletnie doświadczenie kadry inżynierskiej, głęboka znajomość tematyki, najnowocześniejszych technologii i materiałów oraz tendencji konstrukcyjnych pozwalają na szybkie rozwiązanie nawet najtrudniejszych technicznie przedsięwzięć. Aby zapewnić najwyższy poziom oferowanych usług nasza kadra i eksperci ściśle współpracują z naukowcami uznanych ośrodków akademickich takich jak AGH czy Politechnika Krakowska.

Potwierdzeniem stabilnej pozycji na rynku oraz stałego rozwoju, pomimo trudnej sytuacji rynkowej, jest przyznanie naszej firmie przez “Gazetę Prawną” pod patronatem Ministerstwa Gospodarki wyróżnienia “Skrzydła Biznesu 2011”, wyróżnienie “Gepardy Biznesu 2010 Branży Budowlanej”. Zostaliśmy także finalistą konkursu “Modernizacja Roku 2011” za modernizację instalacji do spalania paliw i systemów ciepłowniczych w ZM “MESKO” S.A. Skarżysko-Kamienna.

Otrzymaliśmy zaszczytne tytuły “Kreatora Budownictwa 2015” oraz “Kreator Budownictwa roku 2016” nadawane przez Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Wyróżnienia, certyfikaty i nagrody